Dzień Patronów w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi

Utworzono dnia 01.06.2015

25 maja 2015 roku nasza szkoła obchodziła święto swoich Patronów. Szkoła podstawowa uczciła świętą Jadwigę,  a gimnazjum świętego Jana Pawła II. W tym roku uczniowie gimnazjum udali się na wycieczkę śladami swojego Patrona. Głównym celem wyjazdu były Wadowice, miejsce narodzin Karola Wojtyły.  Zwiedzając Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, uczestnicy wyjazdu mieli możliwość przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia tego wybitnego Polaka. Po drodze odwiedzili Niegowić – pierwszą parafię Karola Wojtyły  oraz  Sanktuarium świętego Stanisława w Szczepanowie.

Uczniowie szkoły podstawowej przygotowując się do tego święta wzięli udział w dwóch konkursach. Klasy I – III wykonywały portrety świętej Jadwigi w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego o Patronie Szkoły. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Jury zdecydowało, że I miejsce zajęła praca Amelii Steczyńskiej z klasy I, II miejsce  Kordiana Hołdy  z klasy II, a trzecie Magdaleny Maciaszek z klasy III. Zostały również wyróżnione prace następujących uczniów: Karola Osysko, Sylwii Stanuch, Julii Słowik, Wiktorii Zięby, Justyny Jurkiewicz, Aleksandry Włudyki. Dzieci z klas IV – VI  przystąpiły do Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły.  Najlepsza okazała się uczennica klasy VI Natalia Haraf.  II miejsce zdobyła Dominika Kuk z klasy V,  a trzecie Ewelina Maraś z  również z klasy V.

Wyniki tych konkursów zostały ogłoszone i laureaci  nagrodzeni podczas akademii, którą przygotowała pani Katarzyna Zabielna i pan Przemysław Wopiński . Uczniowie zaprezentowali w niej postać świętej Jadwigi oraz przedstawili scenkę zachęcającą do tolerancji, wzajemnego szacunku dla wszystkich bez względu na wygląd, pochodzenie i posiadany majątek.

Oby postawy naszych Patronów były wzorami postępowania dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Fotorelacja w galerii.