XIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem

Utworzono dnia 31.05.2017

30 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. W konkursie wzięli  udział uczniowie z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa z Bruśnika

- Szkoła Podstawowa z Ciężkowic

- Szkoła Podstawowa nr1 z Jastrzębi

- Szkoła Podstawowa nr 2 z Jastrzębi

- Szkoła Podstawowa z Kąśnęj Dolnej

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Pławnej

- Szkoła Podstawowa z Siekierczyny.

W komisji oceniającej zasiadały: Pani Katarzyna Zych - dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach, Pani Danuta Kapałka - nauczyciel języka polskiego oraz Pani Bogusława Więcek - nauczyciel bibliotekarz.

Uczniowie rywalizowali w kategorii klas młodszych (klasy II-III) oraz klas starszych (klasy IV-VI).

W młodszej grupie:
I miejsce zajął Patryk Gołębiowski ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach
II miejsce - Gabriel Pisarek z Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi
III miejsce - Julia Zabielna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Pławnej

W kategorii klas starszych wyniki wyglądały następująco:
I miejsce zajęła Julia Kotowicz ze Szkoły Podstawowej w Pławnej
II miejsce - Kamil Jaje ze Szkoły Podstawowej w Bruśniku
III miejsce - Iwona Kutypa ze Szkoły Podstawowej w Kąśnej Dolnej

Najlepiej czytającą szkołą w roku szkolnym 2016/2017 została Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach.

Nagrody wszystkim laureatom wręczył Burmistrz Gminy Ciężkowice - Pan Zbigniew Jurkiewicz. Wręczył on również statuetkę dla najlepiej czytającej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs mógł się odbyć. Sponsorom nagród: Panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi - Burmistrzowi Gminy Ciężkowice, Pani Jadwidze Haraf – sołtys wsi Jastrzębia, Panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi i Panu Romualdowi Harafowi – radnym wsi Jastrzębia.

Dziękujemy członkom komisji oceniającej, nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu i gratulujemy zwycięzcom.