Wiosna, wiosna.

Utworzono dnia 03.04.2023

Przedszkolaki z wytęsknieniem oczekują na przyjście wiosny i cieszą się z każdych jej oznak. Aby ją przywołać i pośpieszyć jej przyjście do nas, poszliśmy na spacer z Marzanną, symbolem zimy na spacer, i zostawiliśmy ją na zewnatrz szkoły. Chociaż kukła Marzanny była dosyć ciężka to jednak każde dziecko chociaż przez chwilę chciało ją ponieść.

Robi się coraz cieplej, coraz dłuższe są dni, pora więc aby zrobić pierwsze zasiewy i sadzenie cebulki do doniczek. Potem musimy pamiętać aby ziemię systematycznie podlewać. To duża przyjemność obserwować jak własnoręcznie zasiane lub zasadzone roślinki szybko rosną.

Wiosna to święta Wielkanocne, to i palmy wielkanocne. Przedszkolaki spotkały się w Domu Kultury z paniami z Koła Godpodyń Wiejskich i wykonały dla siebie palmę wielkanocną, oczywiście z dużą pomocą pań z KGW. To duża radość i satysfakcja dla dzieci mieć własnoręcznie wykonaną palmę.

Wiosna, wiosna.