Żegnaj szkoło - witajcie wakacje!!! Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 28.06.2023

Za nami kolejny rok szkolny, w piątek 23 czerwca 2023 r. po dziesięciu miesiącach nauki powitaliśmy wakacje.

Uroczystość z tej okazji rozpoczęliśmy Mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Bartłomieja w Jastrzębi, po której udaliśmy się  do szkoły na akademię podsumowującą kończący się rok szkolny. Na hali sportowej zgromadzili się uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz nauczyciele i pracownicy naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu Pani dyrektor Danuta Gargaś podziękowała wszystkim za całoroczną pracę oraz życzyła bezpiecznych i udanych wakacji. W szczególny sposób zwróciła się do absolwentów – uczniów klasy VIII, którym pogratulowała ukończenia szkoły, życzyła powodzenia i sukcesów na dalsze lata edukacji.

Po przemówieniu Dyrektora przyszedł czas na występ uczniów z klasy VIII. Wspominali oni lata spędzone w szkole, dziękowali swoim wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę, życzliwość i wyrozumiałość. Tę część uroczystości zakończyło tradycyjne  pożegnanie ósmoklasistów przez ich młodszych kolegów z klasy VII, którzy również życzyli im powodzenia.

Pożegnanie klasy ósmej nie było jedynym tego dnia. Po występie ósmoklasistów na scenę wkroczyły przedszkolaki. Dziękowały i żegnały Panią Jadwigę Szydłowską, która udaje się na zasłużoną emeryturę. W imieniu całej społeczności szkolnej za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie dziękowała również Pani dyrektor Danuta Gargaś, wręczając Pani Jadwidze Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Po pożegnaniach nastąpiła najbardziej wyczekiwana część uroczystości – wręczenie świadectw, dyplomów i nagród uczniom za najlepsze wyniki w nauce, za zaangażowanie i wkład pracy w życie szkoły oraz za udział w konkursach przedmiotowych. Odznaką „Sportowiec roku” wyróżnieni zostali absolwenci, którzy często reprezentowali szkołę na zawodach sportowych.

Jak co roku wręczone zostały listy gratulacyjne rodzicom absolwentów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz podziękowania dla rodziców, których najmłodsze dziecko ukończyło właśnie edukację w naszej placówce, a którzy byli zaangażowani w życie szkoły.

Na koniec wręczyliśmy tytuł „Przyjaciela Szkoły”, czyli odznaczenie przyznawane w dowód uznania osobom lub instytucjom, które w minionym i poprzednich latach wielokrotnie pomagały nam w realizowaniu wielorakich zadań. W tym roku szkolnym tytuł ten przyznano: Policjantom z Komisariatu policji w Ciężkowicach, Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi, Pani Irenie Śmiertce oraz Panu Norbertowi Grabowskiemu, Państwu Ewelinie i Michałowi Sopala. Jeszcze raz za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!

Po zakończonej części oficjalnej uczniowie udali się do klas, gdzie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa kończące ten rok nauki.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, wielu niezapomnianych chwil i wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI sprzęt nagłaśniający, zestaw mikrofonów oraz aparat fotograficzny.

Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych klasach - zakładka w menu bocznym OSIĄGNIĘCIA.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023